blog

Co to jest BIK – wszystko, co powinieneś wiedzieć o Biurze Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to instytucja, która gromadzi i udostępnia informacje o historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów i firm pożyczkowych. Działa od 1997 r. na podstawie ustawy Prawo bankowe. BIK to także hasło, które dla wielu starających się o kredyt klientów jest sennym koszmarem. Wystarczy bowiem jakikolwiek “poślizg” w spłacie rat, by na długie lata mieć problemy z uzyskaniem kolejnej pożyczki. Co warto wiedzieć o tej instytucji?

Czytaj więcej...

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać pożyczkę pozabankową?

Uzyskanie kredytu z banku coraz częściej pozostaje poza zasięgiem starających się o niego osób. Dzieje się tak z różnych powodów – niektórzy nie mają wystarczających dochodów, aby uzyskać zdolność, inni są już zadłużeni w kilku miejscach lub mają nieregularne dochody wpływające na konto z innego niż umowa o pracę tytułu niehonorowanego przez wybrany bank. W takim przypadku jedyną możliwością uzyskania większych pieniędzy jest staranie się o pożyczkę pozabankową. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze?

Czytaj więcej...

W Polsce wysokie ceny nieruchomości praktycznie w 100% zmuszają do wzięcia kredytu hipotecznego, żeby mieć własne mieszkanie lub dom. Takie zobowiązanie jest długoterminowe i przez wysokie kwoty ich zobowiązań mają inne zasady niż kredyty gotówkowe czy karta kredytowa.

Charakterystycznym elementem, który można znaleźć praktycznie wszędzie jest wkład własny. Zebranie go nie zawsze jest łatwe i brak takich środków często opóźnia kredyt. Czy możliwe jest więc wzięcie kredytu bez wkładu własnego?

Czytaj więcej...

Hipoteka to pojęcie, które wykorzystywane jest praktycznie wszędzie, zwłaszcza w kontekście kredytu hipotecznego. Jednym z jej wariantów jest hipoteka przymusowa, która jest dość skomplikowanym narzędziem, ale warto znać jej najważniejsze zasady.

Czytaj więcej...

Co dokładnie oznacza ochrona danych osobowych?

Ochrona danych osobowych sprowadza się do takiego postępowania w życiu prywatnym, a zwłaszcza w Internecie, aby w niepowołane ręce nie wpadły jakiekolwiek informacje identyfikujące nas. Czyli: imię i nazwisko, adres, numer dowodu osobistego, PESEL czy datę urodzin.

Czytaj więcej...
Czym jest KRD i jak wiąże się z pożyczkami pod zastaw?

Krajowy Rejestr Długów to instytucja, a raczej jest ,,kilka” krajowych rejestrów, do których można trafić nie tylko za brak spłaconych rat pożyczkowych, ale również inne długi. W tym artykule wyjaśnimy ci wszystkie wątpliwości oraz odpowiemy na najważniejsze pytania.

Czytaj więcej...

Zapytanie

Potrzebujesz pieniędzy – wypełnij wniosek – oddzwonimy

 złóż wniosek

Dokumenty

Zapoznaj sie z listą potrzebnych dokumentów do uzyskania pożyczki

 zobacz