blog

Temat kredytów hipotecznych zapewne jest ci dobrze znany. Nawet jeśli takiego nie posiadasz – na pewno obiło ci się o uszy przynajmniej raz. Ale czy znasz pojęcie pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Na rynku polskim jest to ciągle stosunkowo nowe i mało znane rozwiązanie.

Jej definicja jest bardzo podobna do kredytu hipotecznego – możesz użyć swojej nieruchomości (domu, budynku, mieszkania) jako zabezpieczenia pożyczki. Po spłacie pożyczki – zastaw zostaje zdjęty. Główną różnicą jest fakt, że pożyczki pod zastaw są oferowane nie tylko przez banki ale również przez instytucje pozabankowe.

Pożyczki pod zastaw naturalnie mogą wywoływać różne emocje, w tym również obawy. Wokół tego produktu finansowego narosło kilka szkodliwych mitów, które sprawiają, że ludzie niechętnie z nich korzystają.

Jakie są trzy najpopularniejsze mity?

Mit numer 1 – pożyczki pod zastaw są ryzykowne

W tym przypadku podstawą jest głównie obawa, strach i napędzanie się historiami o złych firmach, które zabierają dom lub mieszkanie.

Takie pożyczki charakteryzują się bardziej atrakcyjnymi warunkami niż standardowe pożyczki, co widać m.in. po wysokości oprocentowania, długości okresu spłaty czy maksymalnej wysokości. Atrakcyjne warunki mogą wywoływać podejrzenie lub wątpliwości.

Faktycznie natomiast dzięki odpowiednio skonstruowanym umowom, zabezpieczeniom ze strony instytucji kontroli finansowej oraz właśnie atrakcyjności warunków pożyczki te stanowią często lepsze rozwiązanie niż standardowe. Dzięki wysokiej kwocie, osoby z problemami finansowymi nie tylko rzadziej wpadają w spiralę długów ale też nie mają problemów ze spłatą – właśnie ze względu na niższe koszty.

Mit numer 2 – banki i firmy pożyczkowe zrobią wszystko, żeby odebrać ci dom

Kolejny mit, który wywodzi się z opowieści przekazywanych z dziada pradziada – najczęściej przez osoby, które nie dotrzymały warunków umowy.

Tymczasem rzetelny pożyczkodawca ma przynajmniej kilka powodów, żeby unikać takiego działania i nie zależy mu, żeby pozbawić klienta domu lub mieszkania.

Po pierwsze proces ten jest długotrwały i skomplikowany – kwestie formalne ciągną się nawet latami.

Po drugie pożyczkodawca traci swoją wiarygodność i dobrą opinie, a przez to renomę.

Twoim podstawowym zabezpieczeniem przy rozważaniu takiej pożyczki będzie zdecydowanie ostrożność i dobre rozeznanie. W Skutecznej Pożyczce masz jasne warunki – konsultant przy kawie pokazuje ci cały proces, pokazuje wszystkie papiery i nie musisz się obawiać, że zostaniesz bez dachu nad głową.

Mit numer 3 – pożyczki pod zastaw są przeznaczone tylko dla osób z problemami finansowymi

Pożyczki pod zastaw ze względu na korzystne warunki nadają się dla każdej osoby, która potrzebuje dodatkowych środków finansowych i posiada własną nieruchomość. Cel pożyczki może być różny – od inwestycji, przez spłatę długów lub po prostu spełnienie osobistych celów.

W przypadku pożyczek pod zastaw nie weryfikujemy baz BIK, BIG, KRD, a jedynie prawo do własności i wartość nieruchomości. Nasz produkt jest więc dostosowany do każdego.

Jeśli potrzebujesz środków finansowych, masz słabą historię ale posiadasz nieruchomość – skontaktuj się z nami. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna, a my powiemy ci jak możemy pomóc.

Zapytanie

Potrzebujesz pieniędzy – wypełnij wniosek – oddzwonimy

 złóż wniosek

Dokumenty

Zapoznaj sie z listą potrzebnych dokumentów do uzyskania pożyczki

 zobacz